bliskociebie

Kawa ekskluzywna idealna na prezent

0
Kawa ekskluzywna idealna na prezent

Niejednokrotnie znajdujemy się w sytuacji, gdy zamierzamy ofiarować prezent charakteryzujący się wszystkimi znamionami luksusu. Wyrafinowany upominek to dowód naszego szacunku bądź wdzięczności, ale również sposób na budowanie naszego wizerunku jako osób obdarzonych wyjątkowym poczuciem smaku. Dlatego decydując się na wybór niebanalnego prezentu, warto zapoznać się z dostępnymi w ofercie naszego sklepu kawami ekskluzywnymi.

 

Luksus w filiżance

 

Wydaje się, że nie ma bardziej powszedniego napoju niż kawa. Wielu z nas od filiżanki wspomnianego napoju rozpoczyna dzień albo bez niego nie wyobraża sobie chwili relaksu. Kawą podejmujemy gości oraz partnerów biznesowych. Tak wszechobecna popularność kawy w naszym życiu jednocześnie utwierdza nas w przekonaniu, iż stanowić może ona idealny prezent. Jednak, by wywarł odpowiedni efekt, należy wybrać produkt wyjątkowy. Naszą uwagę powinny przyciągnąć luksusowe kawy uzyskiwane ze szczególnej jakości ziaren. Pamiętajmy o tym, że o ekskluzywności kawy świadczą jej niepowtarzalność oraz ograniczone występowanie, które sprawiają, że staje się produktem unikatowym. Te cechy znajdziemy w kawach produkowanych z wyselekcjonowanych ziaren zbieranych ręcznie w specyficznych warunkach. Opisane właściwości wpływają na to, że smak kawy odznacza się wyjątkowym bogactwem i harmonią, gdzie zapanowano nad nutami goryczy czy cierpkim posmakiem. Wraz z niepowtarzalnym smakiem wyjątkowa kawa oczaruje nas wysublimowanym aromatem oraz głębią barwy. Poszukując luksusowej kawy, zwrócimy się zapewne ku ofercie kaw ziarnistych. Jeśli zdecydujemy się na wybór kawy jednorodnej single origin, to będziemy mogli delektować się jej partykularnym smakiem dzięki ziarnom pozyskiwanym ze zbiorów jednej plantacji. Jednak warto też wiedzieć, że oferta kaw mielonych, jak i rozpuszczalnych jest w stanie zaspokoić potrzebę luksusu. Wysoka jakość użytego surowca znajdzie uznanie wśród koneserów, którzy docenią wyrafinowany smak. Atutem wspomnianych kaw są również niebanalne, a gustowne opakowania, komponujące się z wyjątkową zawartością dzięki estetyce wykonania. Całość sprawia, że otrzymujemy wyjątkowo ekskluzywny produkt, z którego ograniczony zasięg występowania czyni wyjątkowo cenny nabytek.

 

Luksusowy rarytas na prezent

 

W poszukiwanie idealnej ekskluzywnej kawy na prezent, którą chcemy obdarować ważną dla na osobę lub zadośćuczynić zobowiązaniom biznesowym, powinniśmy zatem uwzględnić produkt będący niekwestionowanym rarytasem. Wśród kaw premium elitarne miejsce zajmują dwa gatunki, które można uważać za wybitnie ekskluzywne. Kwintesencję cech kawy luksusowej znajdziemy w kawie Kopi Luwak pochodzącej z Indonezji. O imponującej wartości kawy decyduje osobliwy sposób jej pozyskiwania. Zbieranie ziaren niestrawionych przez małego ssaka – łaskuna palmowego, nie gwarantuje wysokich zbiorów. Tym bardziej doceniany jest bogaty czekoladowo-karmelowy smak. Drugą kawą wysoce poważaną przez koneserów jest Saint Helena. Chociaż pozyskiwana w tradycyjny sposób, występuje w niewielkiej ilości. Wielkość plantacji ograniczona rozmiarami wyspy oraz jej odległość od innych ośrodków sprawiają, że pochodząca stamtąd kawa stała się jedynym w swoim rodzaju unikatem. Dlatego dostawcy tej kawy na światowe rynki mimo starań o surowiec są w stanie udostępnić jedynie nieznaczne jego partie. Kawy Kopi Luwak i Saint Helena są rarytasami, które nie występuje powszechnie, co podnosi ich walory, dlatego tym bardziej nadają się na idealny prezent. Wybranie którejś z nich jako upominku dowodzi znajomości produktów najwyższej klasy oraz wysiłku podjętego, by ją nabyć. Zapewnienie możliwości delektowania się smakiem i aromatem wyjątkowej kawy ułatwi budowanie własnego prestiżu oraz zacieśnienie relacji z osobą obdarowaną.

 

 

 

bliskociebie Komentarze do wpisu (0)

bliskociebie do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl