bliskociebie

Kopi luwak - najlepsza kawa z Indonezji

0
Kopi luwak - najlepsza kawa z Indonezji

Wielu ludzi nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kawy. Napój ten przede wszystkim pobudza i wprawia w dobry nastrój, zachwycając smakiem oraz aromatem. Ponadto ma właściwości lecznicze – zmniejsza prawdopodobieństwo choroby Alzheimera oraz cukrzycy typu 2. Dziś na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kaw. Jedną z najlepszych jest wyjątkowa i bardzo rzadka kawa, pochodząca z południowo-wschodniej Azji, a dokładnie z Indonezji – Kopi Luwak.

 

Kawa, którą pozyskuje się w niepowtarzalny sposób

 

Kawa Kopi Luwak jest szczególna przede wszystkim ze względu na sposób jej pozyskiwania. Sama nazwa napoju nawiązuje do zwierzęcia Łaskuna muzanga, które pozwala uzyskać ziarna tego rodzaju kawy. Łaskuny, nazywane przez ludność Indonezji luwakami, wybierają tylko najlepsze owoce kawowca, które są dla nich przysmakiem. Zwierzęta trawią jedynie miękką osnówkę i wydalają lekko sfermentowane nasiona, które oczyszczone, przetworzone, a następnie zmielone stają się kawą. Rocznie zbiera się zaledwie 500 kg takich ziaren, stąd nadzwyczajność napoju Kopi Luwak i jego wysoka cena.

 

Zalety kawy Kopi Luwak

 

Choć ta ekskluzywna kawa kosztuje niemało, wynagradza to jej smak. Procesy trawienne Łaskuna palmowego nie tylko pozbawiają ziarna osnówki, ale również sprawiają, że nabierają one wyrazistego smaku i aromatu. Kawa przetrawiona wcześniej przez zwierzęta, staje się również gęstsza. Z kolei gorycz, która często przeszkadza wielbicielom tego napoju, dzięki Łaskunom zostaje zamieniona na orzechowy posmak, co sprawia, że żadne inne ziarna nie mogą równać się z Kopi Luwak. Niektórzy twierdzą nawet, że w kawie czują nutę czekolady i karmelu. Należy jednak podkreślić, że takie zalety ma jedynie prawdziwa Kopi Luwak, ponieważ na rynku spotkać można napój imitujący tę kawę, pochodzący z nieetycznych hodowli "Luwaków".

bliskociebie Komentarze do wpisu (0)

bliskociebie do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl